Len tak tak

LEN TAK TAK

Skupina Len tak tak vznikla v listopadu 2007 jako neformální, integrovaná taneční skupina v zařízení komunitní rehabilitace Gaudeamus v Mokrohájské ulici v Bratislavě. Skupina vznikla na podnět psycholožky a tanečnice Lucie Šuplatové a funguje pod jejím vedením i nadále. Cílem skupiny je zprostředkovat tanec lidem s fyzickým postižením, a vytvořit tak podmínky pro jejich umělecké vyjádření. Limit má potenciál vytvářet sílu a přidanou hodnotu – a to platí i pro limit fyzického postižení. Prostřednictvím spolupráce a vzájemného kreativního procesu v tanci chce skupina přispět k větší integraci lidí s fyzickým postižením a bez něho.

Prvním představením byl taneční večer Moment of Dance v centru pro současnou kulturu A4 v Bratislavě (červen 2009) pod choreografickým vedením Kristíny Kondlové. Následovalo několik představení v Bratislavě, Brně a Piešťanech a práce na třicetiminutové taneční inscenaci Morské paničky, která byla premiérovaná 6. 11. 2010 v Divadle Elledanse a reprízovaná v rámci festivalu Error v Štúdiu 12 v prosinci 2010. Představení Morské paničky vzniklo pod choreografickým vedením taneční terapeutky Zuzany Vasičákové Očenášové a tanečnice Magdalény Čaprdové.

 Skupinu tvoří devět tanečníků, z toho tři jsou tělesně postižení.

Skupina Len tak tak má za sebou účinkování na různorodých akcích, např..

  • Taneční večer Moment of Dance v centru pro současnou kulturu A4 v Bratislavě (červen 2009)
  • Kulturní festival Ľudia potrebujú ľudí organizovaný Národní radou občanů se zdravotním postižením v SR (NROZP) a městem Piešťany (září 2009, září 2010)
  • Workshop pro děti s mentálním postižením, Nová Baňa, červen 2010, Nová Baňa, červen 2010
  • Vernisáž fotografické soutěže  Bariéry  organizovaná NROZP v Bratislavě (listopad 2009, prosinec 2010)
  • Premiéra inscenace Morské paničky: 6.11.2010 v Divadle Elledanse
  • Účast na festivalu ERROR 2011

Kontakt: lucia.suplatova@gmail.com

Web: : www.lentaktak.sk