Freedom4

Freedom4

Skupina Freedom4 funguje pod hlavičkou Užitečného života o. s. Velmi těsně je spojená s taneční skupinou Freedom TŠ Hes.

Byla založena na podzim roku 2007. Od té doby se pravidelně schází jednou týdně v tělocvičně v Praze 9 – Hloubětíně. Členové se zabývají tancem jako takovým, snaží se zdokonalit v technice i výrazu, využívají improvizační techniky i jednotlivé techniky moderního tance. Choreografie většinou vznikají společnou prací všech členů. Každý rok se jejich činnost přizpůsobuje skupině, která se momentálně schází – jednotlivým handicapům i zkušenostem „zdravých“ tanečníků. Letos pod vedením Leony Kubešové tančí 10 lidí, z toho 3 handicapovaní.
Již v prvním roce své existence skupina zaujala na pražské přehlídce scénického tance, o rok později (2009) byla dokonce vybrána na celostátní přehlídku Tanec, tanec… do Jablonce nad Nisou.

V roce 2010 spolu s integrovanými tanečními skupinami z Brna (Cyranovy boty) a Ostravy (Bílá holubice, taneční skupina Filipa Skály) vytvořila představení Čtvero. Tento projekt měl premiéru 8. ledna v Brně, reprízu v rámci festivalu Colours of Ostrava a derniéru na podzim v Praze.
V současné době pracuje na projektu „Dva kohouti na hnojišti“ – první delší samostatné choreografii.

Choreografie, které máme v repertoáru:

  • Křeček a pavouk – hudba: Seal (4,5 min), 8 tanečníků
  • PPodzim – hudba: Loreena McKennitt (8 nebo 14 minut), 10 tanečníků
  • Ty joo trioo for 4 – hudba: Carla Bruni (3 min), 3 tanečnice
  • Tangoo – hudba: Carla Bruni (3 min), 3 tanečníci
  • Dva kohouti na hnojišti – hudba: Cirque du Soleil, 10 tanečníků

 

 Více informací o nás naleznete na stránkách www.uzitecny-zivot.cz. Nebo na telefonu 604 592 459 – Lejka.