2. ročník festival Tanec a handicap

Tanec a handicap 2012

Společnou tvorbou pro rok 2012 se stal projekt Duha. Tento projekt je společné představení šesti souborů z ČR a SR (Praha, Brno, Ostrava, Bratislava). Každý ze souborů zpracoval choreografii na téma jedné barvy duhy, které pak byly spojeny v jedno představení. Skupiny daly dohromady cca 60minutové představení.

Festival proběhl 4. – 5. února 2012. Kvůli omezenému rozpočtu v sobotu 4. února 2012 proběhla jak repríza společného projektu, tak i komponovaný večer. V sobotních odpoledních hodinách proběhl ateliér Canisterapie a Arteterapie.

V neděli 5. února 2012 proběhl společný workshop, který se díky náročné sobotě nesl v duchu diskuze o pokračování festivalu a tématu dalšího ročníku, diskuze o organizování společných workshopů a o tom, co vylepšit do dalšího ročníku.

Na reprízy tohoto představení se bohužel nepodařilo sehnat dostatečné množství financí, a tak Duhu bylo možné vidět jenom v Ostravě.

 

Záznam z projektu Duha: http://www.youtube.com/watch?v=-tGOCV21F6c

 

Duha očima zúčastněných tanečních souborů:

Fialová jako sedmá barva duhy. Fialová jako splynutí dvou polarit, jako harmonické sjednocení. Fialová jako tajuplný vesmír. Fialová jako širé moře. Fialová jako rejnok, mořský pták, slučující v sobě princip vzduchu i vody. Fialová jako nekonečno. Nekonečno bez hranic. Fialová jako nevědomí. Fialová jako přijmutí temných stínů. Fialová jako hledání tvořivé síly a poznání. Fialová jako přeměna. Fialová. Fialová. Fialová bez konce… Brno

 

Zelená je barva veselá, a tak je hlavní motivace hledání veselosti v každé hudbě, v každém pohybu, v každém počinu. Ostrava

 

Na Duze jsme začali tam, kde také duha v přírodě začíná. To znamená u deště. Zvuk deště nám přišel jako velmi inspirativní. Zároveň bychom rádi tento zvuk sami vytvořili – rukama, nohama, ústy. Duha je velice impresionistické téma, takto pocitově vzniká i naše „žlutá část“. Žlutá symbolizuje, jak se samo nabízí, slunce. Dohromady s deštěm znamená život, naději a energii. 
Hledáme výrazové prostředky na ztvárnění námi nalezených minitémat: bouřka, déšť, slunce, voňavé vlhko po dešti.

 Festival vznikl za podpory

Statutární město Brno
logo_brno_cervene_small

a

logo-barka logo-kulturarium[2]logo-bigi     logo_sunSport_linka    lg_lig_voz_01_pozitiv-cb

a z darů z řad veřejnosti…

Mediální partneři:

logo-kultlogo-krokodyl