1. ročník festival Tanec a handicap

Festival Tanec a handicap 2010

Ve spolupráci s volnočasovým centrem Lužánky a Bezbariérovým divadlem Barka (www.divadlobarka.cz) se 8. – 10. ledna 2010 uskutečnil první ročník festivalu Tanec a handicap. Na festivalu se potkalo 60 účastníků, z toho 25 s handicapem nejen tělesným, ale i smyslovým (nevidomí). Tento festival finančně podporoval program Mládež v akci a Charta 77.

Společnou tvorbou pro rok 2010 se stal projekt Čtvero. Tento projekt je společné představení čtyř souborů (Praha, Brno, Ostrava) s námětem „touha čtyř ročních období“. Každý ze souborů zpracoval touhu v jednom ze čtyř období, tyto choreografie pak byly spojeny v jedno představení. Do podzimu roku 2010 bylo možné vidět v Brně, Praze a Ostravě 40minutové představení o touze, měnící se s ročním obdobím.

Průběh:

První večer byl v divadle představen projekt Čtvero.

Druhý večer mohli diváci vidět přehlídku choreografií pěti tanečních skupin, které se v České republice věnují scénickému tanci s handicapovanými (Setkání, skupina pod vedením Filipa Skály, Freedom4, Cyranovy botyT. I. K. Jilemnice). Každá skupina předvedla dvě své choreografie.

<

V neděli měli účastníci společný workshop. Každý z lektorů vedl část workshopu. Cílem bylo ukázat si, jakým způsobem skupiny pracují. Workshop byl i po náročných dvou dnech plný energie a radosti.

Doprovodné články:

http://brnensky.denik.cz/kultura_region/festival-tanec-a-handicap-pribeh-lidske-touhy.html

http://vozickar.com/685/

http://www.kulturni-noviny.cz/clanek_MS6.php

Projekt zaštiťoval: PS Cyranovy boty o.s.

Manager projektu: Johanka Malá

Koordinátor projektu: Jitka Semotamová